Výsledky a Fotky

Oblastní přebor

V pátek 25.10 se, jako již tradičně, v Přerově uskutečnil Oblastní přebor severomoravské oblasti.  Závodu se zúčastnily dvojice a trojice a společné skladby z celé severomoravské oblasti, aby se utkaly o postup na Mistrovství České republiky v moderní gymnastice, které se letos bude konat první prosincový víkend v Karlových Varech.

Za náš oddíl SSK Vítkovice se závodu zúčastnily dvě společné skladby a to v kategorii Naděje mladší (ve složení Melanie Dluhoš, Dominika Jánská, Beáta Krejčíčková, Nela Polášková, Anita Šačiri a Ivanka Žabenská) a Naděje starší (ve složení Bára Kaliská, Kamila Kozáková, Aneta Luzarová, Terka Mojžíšková, Zuzka Pokorná a Ema Šobáňová). Obě společky předvedly velmi pěkné výkony a naše děvčata obsadila v obou kategoriích první místo a zajistila si tak postup na MČR, kam se již těší.

 

 

Creative Cups Přerov

V sobotu 26.10 následoval další závod, který je také tradičně pořádán v Přerově. Na tento závod se sjely závodnice z celé republiky a konkurence tedy byla veliká. Naše závodnice, i přes únavu z předchozího dne a oslav vítězství, zabojovaly a společná skladba Nadějí mladších se ve velké konkurenci umístila na 6. místě. Starší děvčata také zabojovala a podařilo se jim v kategorii Naděje starší získat bronzovou medaili.

South Moravia Cup

 v sobotu 19.října se konal velký závod  South Moravia Cup II v Brně se zastoupením téměř všech klubů z České republiky. Soutěžilo se ve společných skladbách, ve skladbách dvojic a trojic a také si zazávodily jednotlivkyně – juniorky a seniorky. Naše  společná skladba nadějí starších ve složení Bára Kaliská, Kamila Kozáková, Aneta Luzarová, Tereza Mojžíšková, Zuzana Pokorná a Ema Šobáňová měla  v jejich kategorii velmi kvalitní konkurenci v podobě 8 klubů z Prahy, Brna, Jihlavy, Přerova a Veselí nad Moravou.

První i druhé provedení společné sestavy s míči a se švihadly zajely holky hezky, sebejistěji a jednotněji, už s menším počtem pádů než ve Veselí. Známky za obtížnost dostaly pěkné, ale za provedení nízké vzhledem k chybám. Celkově si  vybojovaly krásné 6. místo. Výslednou známkou byly v těsné blízkosti za 5. a 4. místem, takže naše společka i trenérka Klárka odjížděla spokojená, že se závod od závodu zlepšují.

 

Veselský pohár

První závody ve společných skladbách a dvojic a trojic se konaly 12.10.2019 ve městě Veselí nad Moravou s názvem O veselský pohár. Naše velká společka nadějí starších ve složení Bára Kaliská, Kamila Kozáková, Aneta Luzarová, Tereza Mojžíšková, Zuzana Pokorná a Ema Šobáňová se tak mohla poprvé předvést se svou novou sestavou se dvěma míči a třemi švihadly na rychlou píseň Ainsi bas la vida od Indily.

Všechny maminky gymnastek je přijely podpořit a poprvé shlédnout jejich sestavu naživo.

          V jejich kategorii společných skladeb se naše naděje starší utkaly pouze s domácím klubem z Veselí nad Moravou. Naše „společka“ zajela obě sestavy velmi svižně a energicky, ale s větším počtem pádů než domácí klub, který cvičil na pomalejší hudbu a působil více sehraněji, a tak nakonec získala krásné druhé místo a získala stříbrný pohár, diplom a každá gymnastka stříbrnou medaili na památku na krásný závod.

OBLASTNÍ ZÁVODY

Dne 1.5.2019 proběhly na hale na Plzeňské Oblastní závody všech kategorií. Nejmladší holčičky, které měly za sebou jen oddílové závody, se mohly poměřit se závodnicemi z ostatních oddílů naší oblasti – SKMG Havířov, SK MG Olomouc, La Pirouette Jeseník, TJ Spartak Přerov a SVČ Bruntál.

V kategorii Naděje nejmladší C (2012 a mladší)  předvedly holčičky sestavu bez náčiní:

 1. Amálka
 2. Adélka

 

V kategorii Naděje nejmladší A (2011 a mladší) už děvčátka cvičily kromě sestavy bez náčiní i sestavu se švihadlem.

 1. Julinka
 2. Stefanka

 

Starší kategorie závodily o postup na MČR. Největší zastoupení gymnastek jsme měly v kategorii Naděje mladší 2009-2010. Děvčata soutěžila ve třech sestavách, a to bez náčiní, se švihadlem a s obručí. Nejlépe si vedla Melanka, která postoupila na MČR v Jablonci nad Nisou.

 1. Melanka
 2. Ivanka
 3. Nelinka
 4. Beátka
 5. Anitka
 6. Domča

 

Kategorie Kadetky mladší 2007-2008 závodila také ve třech sestavách, se sestavou s obručí, kužely a libovolným náčiním. V kategorii jsme měly Zuzku, která skončila na 8.místě.

 

V kategorii Naděje starší B (2008) děvčata závodila se sestavami se švihadlem, míčem a kužely. Mimo soutěž holky zajely i sestavu se stuhou. Děvčata předvedly krásné výkony a obsadily všechny medailové pozice.

 • Bára       (1. míč, 1. kužele, 3. švihadlo)
 • Ema       (2. míč, 3. kužele, 1. švihadlo)
 • Anička   (3. míč, 2. kužele, 2. švihadlo)

 

Naděje starší A (2007) soutěžily ve čtyřboji – v sestavě se švihadlem, míčem, kužely a se stuhou. Holky předvedly vyrovnané výkony a spravedlivě se podělily o medaile. Děvčata z obou skupin Nadějí starších postoupily na MČR do Prahy.

 • Kamilka   (1. míč, 3. kužele, 2. švihadlo, 1. stuha)
 • Anetka (3. míč, 1. kužele, 1. švihadlo, 2. stuha)
 • Terezka   (2. míč, 2. kužele, 3. švihadlo, 3. stuha)

 

Další kategorie, kde jsme měly zastoupení, byly Kadetky starší (2004-2006). Děvčata měla povinnou sestavu s míčem a se stuhou. Jako libovolné náčiní si Ema zvolila obruč a Lucka kužele. Obě naše gymnastky postoupily na MČR ve Vyškově.

 1. Ema   (2. míč, 1. stuha, 1. obruč)
 2. Lucka (3. míč, 2. stuha, 3. kužele)

 Všem děvčatům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů

 

Přerovská stuha

Dne 6. dubna 2019 se závodnice našeho klubu účastnily závodů v Přerově. V dopoledním závodě se účastnila děvčata v kategoriích: Naděje nejmladší B, Naděje nejmladší A, Naděje mladší A (ročník 2009), Naděje mladší B (ročník 2010).

Za kategorii Nadějí nejmladších B, závodila naše nejmladší závodnice Amálie Foltová se sestavou bez náčiní. Amálce se beznáčka velice povedla a umístila se na 3. místě z 6-ti závodnic.

V kategorii Nadějí nejmladších A, závodila Julie Glasová a Stefanie Fabianová se sestavou beznáčiní. Stefanka se umístila na 11. místě a Jůlinka, která se zúčastnila svého prvního závodu, obsadila 13. místo z 14-ti závodnic.

Za kategorii Nadějí mladších A (ročník 2009), závodila Ivana Žabenská a Beáta Krejčíčková se sestavami beznáčiní a obručí. Ivanka obsadila místo 21. a Beátka místo 24. z 25-ti závodnic.

V kategorii Nadějí mladších B (ročník 2010), soutěžila Melanie Dluhoš a Nela Polášková se sestavami beznáčiní a obručí. Melanka se umístila na krásném 6. místě a Nelinka na 11. místě z 16-ti závodnic.

 

PM CUP Waršava

V sobotu 23. 3. se náš klub účastnil závodu ve Waršavě.  Závodila děvčata z kategorie juniorek a seniorek, tedy Táňa Krištofová, Petra Kmochová a Andrea Kozová. Děvčata měla dvě libovolné sestavy, vybraly si míč a kužele. Předvedla krásné výkony, ale s chybami. 

Andrea Kozová seniorská závodnice, zajela míč jen z drobnými chybkami. Kužele jela krásně, ale na konci jí spadly. To se bohužel projevilo i na známce. Na konec skončila na krásném 3. místě.

Petra Kmochová v kategorii juniorek zajela kužele dobře, ale také jí při závěrečné házečce spadla kužel. Míč jela hůř. Ale i tak se jí povedlo se dvěma pády a s koncem sestavy bez náčiní obsadit krásné 11. místo.

Pro Táňu (rovněž juniorky) byl toto první závod letošní sezony. Podepsalo se to bohužel i na sestavách. Míč zajela s chybou na začátku, tu se snažila napravit na konci sestavy, ale nepovedlo se. Kužele zajela s pády. Ale obsadila na první závody krásné 8. místo.

Děvčata, jejich trenérka Hana Kyšková Nadkanská i rozhodčí Petra Kozová si pobyt ve Waršavě užila. Po závodě si všichni prošli večerní Waršavu, jejíž starobylé centrum je velmi krásné.

 

Závody Novi Sad

V termínu 23-25.3.2019 proběhly závody v srbském městě Novi Sad, kterého se zúčastnily naděje starší Anetka Luzarová, Terka Mojžíšková, Anička Mojáková, Ema Šobáňová a Bára Kaliská. 

Všechna děvčata závodila až v neděli odpoledne, takže si v sobotu mohly užít procházku v krásném historickém centru města a odpočinuly si po cestě. V neděli pak nastoupily v plné síle nejprve hned po poledni ročníky 2008 a poté až večer po 19 hod ročníky 2007.

Závodu se zúčastnilo přes 400 gymnastek z 20 zemí, což pro naše děvčata znamenalo obrovskou konkurenci, ale i neopakovatelnou zkušenost, protože žádná z nich předtím na tak velkém závodě ještě nezávodila.

Všechna děvčata předvedla pěkné výkony a nejlepší z nich Bára Kaliská za svou sestavu se švihadlem získala 3. místo. Celkově skončila v konkurenci 30 závodnic, které závodily za ročník 2008 na 7. místě a se sestavou s míčem se také umístila na 7. místě.  Za ní se pak umístila Ema Šobáňová, která získala celkově 14. místo, 4. místo v sestavě s kužely a 6. místo v sestavě s míčem. Emu velmi těsně následovala Anička Mojáková, která se umístila na celkovém 16. místě, v sestavě se švihadlem obsadila 8. místo a se sestavou s míčem místo 9.

V podvečer pak závodily naděje starší ročník 2007, které se i přes pokročilou hodinu nevzdávaly a bojovaly! Terka Mojžíšková se umístila na celkovém 17. místě, v sestavě s kužely vybojovala 5.místo a v sestavě se švihadlem 9.místo. Poslední závodnice, Anetka Luzarová, která celý závod skoro uzavírala se umístila na celkovém 18. místě, za sestavu se švihadlem získala 4. místo a se svou novou sestavou s míčem, kde trošku bojovala s těžkým AD prvkem, obsadila 14. místo.

Devčátka si závody moc užila a už teď se těší na příští ročník!!!

TRASCO Cup

Další závod nás čekal v sobotu 3.11. ve Vyškově „TRASCO Cup“, kterého se zúčastnily naše naděje mladší a starší. Obě skladby podaly pěkný výkon. Je vidět, že se každým závodem zlepšují.

V prvním provedení se našim nadějím mladším sice povedlo na začátku sestavy „vykopnout“ míč mimo plochu. Naštěstí se vzpamatovaly a zbytek sestavy zajely bez chyby. Druhé provedení už bylo bez pádu a bez větších chyb. Celkově se umístily na krásném 2. místě z 5-ti skladeb.

Naděje starší měly v prvním provedení 3 pády a v druhém provedení několikrát náčiní dobíhaly. Jinak se na tuhle sestavu dívá moc hezky. Holky jsou sjednocené a mají moc milý výraz.  V této kategorii je vysoká konkurence a každá desetinka je rozhodující. Holky se umístily na    6. místě ze 7-mi skladeb.

Gratulujeme!

FB_IMG_1541497645510 FB_IMG_1541497650659

 

Creative Caps Cup

Po oblastním přeboru nás čekal další den opět závod v Přerově „Creative Caps Cup“. Závodu jsme se zúčastnili ve stejném složení.

Naděje mladší udělaly všem největší radost prvním provedením, které zajely nejlíp, jak mohly. Bez chyby, bez pádu. Vítězství měly na dosah, bohužel v druhém provedení se opět proběhly mimo plochu. Na bedně ale zůstaly a umístily se na 3. místě.

Naděje starší zajely taky mnohem lépe než na oblasti. Druhé provedení se jim podařilo zajet s jistotou a výrazem bez chyby. Ovšem v této kategorii je vysoká konkurence a tak se umístily na 5.místě.

Juniorky zajely svůj standard. V sestavě byly sice nějaké pády, ale jinak holky jely hezky s výrazem a nadšením. Celkově se umístily na krásném 2. místě.

Gratulujeme!

IMG-20181026-WA0000 IMG-20181026-WA0001 IMG-20181027-WA0001

Oblastní přebor ve společných skladbách

V pátek 26.10. proběhl v Přerově oblastní přebor společných skladeb, trojic a dvojic. Za náš klub vystoupily trojice:

  • naděje mladší (Anička Mojáková, Bára Kaliská a Ema Šobáňová),
 • naděje starší (Kamilka Kozáková, Anetka Lůzarová a Terezka Mojžíšková),

 

 • juniorky (Táňa Krištofová, Lucka Kozová a Ema Švančarová).            Nešťastný výkon podaly naděje mladší, kterým se vůbec nedařilo ani v jednom provedení. Byly několikrát mimo plochu a udělaly chyby, které nikdy před tím neudělaly ani na tréninku. Celkově skončily na 3. místě, takže s postupem na Mistrovství ČR se mohly rozloučit.

 

 •             Náladu nám pak zvedly naděje starší a juniorky, které obě provedení zajely velmi hezky. Sice chyby a pády byly, ale ne tak velké jak u nadějí mladších. Celkově naděje starší skončily na 2. místě. Juniorky si vedly nejlépe. Oblastní přebor vyhrály a získaly postup na M-ČR.

 

 

Podzimní sezóna 2018 zahájena

V neděli 21.10. naše naděje starší a juniorky vyrazily na svůj první závod dvojic a trojic „KOHOUTOVICKÝ MANTILA GYM CUP 2018“  v Brně.

Naděje starší zajely moc hezky první provedení, které znamenalo průběžné 2. místo.  Bohužel v druhém byli větší chyby i pád mimo plochu. Celkově v konkurenci 4 skladeb si odvezli cenný bronz.

Juniorkám se nepovedlo moc první provedení, ale náladu si spravili druhým provedením. Nakonec se jim taky podařilo získat cenný kov. Z 5 skladeb skončili na 3. místě.

Pro naše naděje mladší nebyla otevřená kategorie, ale děvčata si vyzkoušela exhibiční vystoupení u příležitosti závodu ve společných skladbách linie B v Hlučíně. Holky byly moc šikovné , vystoupení se jim povedlo a sklidily velký aplaus publika.

Tento týden  čeká děvčata důležitý závod, ve kterém jde o postup na Mistrovství ČR. Moc moc moc držíme palečky ať se nám to povede! 🙂

FB_IMG_1540411927241 FB_IMG_1540411939448 IMG_20181021_185056_968

 Brno a Vyškov

 21. 4. 2018 v sobotu se konaly hned 2 závody, první v Brně „Spring Cup“, kde jely naše naděje starší a druhý závod ve Vyškově s názvem „O pohár města Vyškova“ pro naše naděje mladší, starší a kadetky.

Do Vyškova s našimi gymnastkami jela hlavní trenérka Mgr. Hana Nadkanská jako rozhodčí a Martina Nečasová jako trenérka. Protože je město Vyškov nedaleko od Ostravy, jeli téměř všichni rodiče fandit ve fanouškovských tričkách a holky tak měly silnou fanouškovskou základnu.

Za naděje mladší ročník 2008 nás reprezentovala Bára Kaliská, Anna Mojáková a Ema Šobáňová se sestavami s obručí a se švihadlem. Nejvíce se obě sestavy povedly Báře Kaliské,  která je zajela téměř čistě a získala tak krásné 3. místo z 20. Anna Mojáková a Ema Šobáňová zajely své sestavy pěkně jen s pár chybkami a umístily se tak hned za sebou, Anna Mojáková 11. a Ema Šobáňová 12.

Za naděje starší ročník 2007 závodila Tereza Mojžíšková se sestavou s obručí a s kužely,obě sestavy se jí povedly, zajela je jen s pár chybkami a celkově tak skončila 6. ze 6.

V kadetkách starších nás reprezentovala Ema Švančarová ročník 2004, povinnou sestavu s kužely zajela hezky, sebejistě, taktéž i sestavu s obručí, ale protože je v této kategorii veliká konkurence, stačil její dobrý výkon na 7. místo z 10.

DSCN1605DSCN1601

DSCN1612

O Líšeňskou gymnastku

8. 4. 2018 se v Brně konal závod s názvem „O líšeňskou gymnastku“. S našimi gymnastkami nadějemi nejmladšími a mladšími jely obě trenérky. Klára Dybalová byla rozhodčí a Martina Nečasová trenér.

Dopoledního závodu se poprvé zúčastnily a vyzkoušely si tak soutěžní atmosféru naše naděje nejmladší Melanie Dluhoš  a Beáta Krejčíčková.

Pro Stefanii Fabiánovou r. 2011 to byl již druhý závod a svoji sestavu bez náčiní zajela pěkně a s větší jistotou a skončila tak na pěkném 12. místě z 19.

Melanie Dluhoš r. 2010 závodila poprvé se sestavou bez náčiní, ovládla ji ale natolik velká tréma, že zapomněla svoji sestavu a skončila tak 19. z 19.

I pro Beátu Krejčíčkovou r. 2009 to byly její úplně první závody v této sezóně, sestavu bez náčiní a sestavu se švihadlem zajela s pár chybami, konkurence však byla veliká a tak se nakonec umístila na 28. místě z 31.

V nadějích mladších r. 2008 jsme měly největší zastoupení čtyřmi našimi gymnastkami a to Bárou Kaliskou, Annou Mojákovou, Emou Šobáňovou a Sofií Klöslovou. Všechny závodily se sestavou bez náčiní a se sestavou s obručí. Své sestavy zajely slušně, jen s malými chybkami, akorát Báře Kaliské se nedařilo už od rána. Před odjezdem si rozbila mobil a při sestavě s obručí jí dvakrát vyjela obruč za závodní plochu a získala tak velmi nízkou známku. I přesto pak dokázala zabojovat se sestavou bez náčiní, kterou zajela nádherně a procítěně a s touto sestavou se umístila na 3. místě a získala bronzovou medaili.Celkově ale skončila 19.

Aničce Mojákové se vydařily obě sestavy, zajela je moc pěkně a ladně a po zásluze se umístila v první polovině na 9.místě z 24.

Ema Šobáňová zajela obě své sestavy také velmi slušně a pěkně a taktéž se umístila v první polovině tj. na 12.místě z 24.

Sofii Klöslovou ovládla nervozita, která se promítla do jejich obou sestav a tak nakonec skončila 22. z 24 závodnic.

 

 

Výsledky závodu:

„Pohár města Ostravy“

 

result_Dorostenky _Seniors B_(2002 a st.)_

result_Juniorky _ Juniors B_(2004)_

result_Juniorky _ Juniors C_(2005)_

result_Nadeje mladsi A _Hopes younger A_(2008)_

result_Nadeje mladsi B _Hopes younger B_(2009)_

result_Nadeje nejmladsi A _Benjamins A_(2010)_

result_Nadeje nejmladsi B _Benjamins B_(2011)_

result_Nadeje nejmladsi C _Benjamins C_(2012)_

result_Nadeje starsi A _Hopes older A_(2006)_

result_Nadeje starsi B _Hopes older B_(2007)_

 

 

Mickey Mouse cup

První závody  letošní jarní sezony se konaly   v Třebíči 17.3.2018 . Účastnily se jich naše závodnice v kategoriích naděje starší, juniorky a dorostenky. Tento závod byl obsazen z celého koutu naší republiky jako Karlovy Vary, Praha, Brno a taky mezinárodní závodnice z Polska, Slovenska a Německa. Celkem bylo 240 závodnic a závod začal v 9h ráno a končil ve 23.30h. Nejvíc náročné to bylo pro naši dorostenku Nikol  Pavlovskou,která závodila až ve 21.30h.

Tím, že Nikolka přijela s celou výpravou už ráno, musela čekat až do 19.30h , bylo velmi náročné dostat se do formy. Některé závodnice z blízkého okolí přijely později a odpočaté. Přesto Nikolka do závodu šla s plným nasazením a sestavu s obručí, kterou má perfektně naučenou, se jí nepodařilo zajet tak, jak by chtěla. Tím že byla unavená, ztratila sílu, obruč ji na konci sestavy utekla za plochu a její známka už nedosáhla na postupující místo. Celkově se umístila na 8 místě z 12 závodnic.

 Juniorek bylo 10, a jely všechny sestavy. Startovaly  Táňa Krištofová , která obsadila celkově 5.místo, Petra Kmochová 6.místo a Ema Švančarová 8. místo. Všechny holky jely sestavu s kužely a potom libovolné náčiní. Všem se sestavy povedly s malými chybkami, ale na první závod si vedly moc dobře. Petra Kmochová zajela úžasně kuželky a dostala se za ně  na 3. místo.

Naděje starší závodily v sestavě s míčem. Celkem bylo v této kategorii 29 závodnic a z toho 6 závodnic postupovalo do finále. Naše  Anetka Luzarová zajela sestavu s míčem bez velké chyby,jela sebevědomě, čistě , dotaženě, ale přesto se ji nepodařilo  dostat  se do finále. Nakonec se umístila na 16.místě.  Lucka Kozová jela sestavu  s více chybičkami, ale ne s velkou chybkou a tím se dostala na 19.místo. Terezka Mojžíšková jela svou sestavu dost opatrně a s větší nervozitou, neudělala žádnou velkou chybku a  umístila se na 21. místě. 

Všechny holky na těchto závodech nasbíraly plno zkušeností a v dalších závodech se posuneme více na přední příčky!! Držíme palečky!!

Žďárská sněženka  a  PM cup Waršava 2018

První jarní závod nadějí nejmladších a mladších se konal 24. 3. 2018 ve Žďáru nad Sázavou pod názvem Žďárská sněženka 2018. Některé naše naděje zde závodily poprvé, některé se ho již zúčastnily loni. Jde o moc hezký tradiční závod, který je celý motivovaný sněženkami, prvními jarními kytičkami- družstva při nástupu držely sněženky s jednotlivými jmény klubů, rozhodčí měly na stolech sněženky ve vázičce, pro gymnastky byly přichystány diplomy a medaile se sněženkami.

Pro Stefanku Fabiánovou, naději nejmladší 2011 to byl její úplně první závod. Stefanka zvládla svou maličkou trému, plné hlediště lidí a zajela svou sestavu bez náčiní moc pěkně a získala 13. místo z 15.

V kategorii naděje mladší 2008 jsme měly zastoupení 4 našich gymnastek a tak i možnou šanci uspět. Od rána se pilně rozcvičovala Bára Kaliská, Sofie  Kloslövá, Anička Mojáková a Ema Šobáňová pod vedením trenérky Klárky Dybalové, Marťa Nečasová se závodu zúčastnila jako rozhodčí.

Všechna děvčata  jela nejdříve sestavu s obručí a pak sestavu bez náčiní. Anička Mojáková soutěžila jako druhá a své dvě sestavy zajela moc pěkně jen s malými chybkami, vůbec nebylo znát, že půl roku netrénovala naplno kvůli zdravotním problémům s patou. Odměnou ji za její povedený výkon bylo krásné 8. místo z 19. Pro Sofinku Kloslövou to byly první závody venku, měla velkou trému, kterou ale nakonec překonala a obě sestavy zajela pěkně a ladně bez větších chyb. Vybojovala si tak krásné 13. místo z 19.

Emka Šobáňová měla hned ráno v šatně smůlu, rozbil se jí telefon, bylo jí to líto, to se promítlo i do její sestavy s obručí, kdy jí na začátku nešťastně vyběhla obruč za závodní plochu, i když pak bojovala až do konce a nevzdala to, získala nízkou známku. Sestavu bez náčiní zajela moc hezky, procítěně a tak z toho nakonec bylo krásné 15.místo z 19. Barunka Kaliská zajela svou sestavu s obručí moc hezky, na závodní ploše působila sebejistě, vše se jí povedlo a tak po zásluze získala vysokou známku, která ji průběžně posunula na druhé místo. Svou sestavu bez náčiní zajela jemně, čistě, také se jí vydařila a tak získala vysokou známku i za ni a celkově se umístila na krásném 2. místě z 19, byla na stupínku vítězů.

Ve stejném termínu se konal i mezinárodní závod ve Waršavě, kterého se zúčastnily naše závodnice Ema Švančarová, Táňa Krištofová a Petra Kmochová , všechny v kategorii juniorek. Děvčata jela 2 libovolné sestavy s náčiním. Závodu se celkově zúčastnilo 160 závodnic z 5-ti států. V kategorii juniorek závodilo 20 závodnic.

Ema si vybrala obruč a míč. Sestavu s obručí zajela velmi čistě , pouze s drobnými chybičkami a dostala vysokou známku. Sestava s míčem už tak čistá nebyla. Jela ji poprvé a měla z ní strach. Hrubé chyby neudělala, ale spoustu malých chyb, což se projevilo i na známce, která byla o 2 bod nižší než za obruč. Celkově Ema skončila na 13.místě.

Petra závodila v sestavách s kužely a míčem. Nejprve jela sestavu s kužely, ve které udělala spoustu chyb. Přestože byly  v sestavě  3 pády, dostala za ní celkem hezkou známku. Jako druhý jela míč, ve kterém byl už jen jeden pád a známka byla o 2 body vyšší než za kužele. Celkově obsadila 14.místo hned za Emou.

Táňce se bohužel tento závod nevydařil. Přestože je Táňka zkušená a ostřílená závodnice, je v kategorii juniorek letos prvním rokem a patří k nejmladším závodnicím v kategorii. Má 2 úplně nové sestavy a tento rok bude pro ni velmi náročný. Táňka jela sestavy s obručí a míčem. Ani jedna sestava se jí nepovedla zajet dobře. Měla trému jak z nových sestav ,tak z velkého závodu a to se projevilo velkými chybami , které v sestavách udělala. Skončila na 19.místě.

I přesto, že závodní výkony nebyly úplně perfektní, tak si děvčata i jejich trenérka Hana Kyšková Nadkanská pobyt ve Waršavě užila.  Slunečné sobotní  dopoledne před závodem strávila malou prohlídkou Waršavy, která je velmi krásná  a večer po závodech pak oslavily na banketu.

Všem děvčatům gratulujeme a přejeme spoustu sil do další práce, která je v letošní sezoně ještě čeká!!!


IMG-20180326-WA0002       IMG-20180326-WA0001

 

M-ČR dvojic a trojic a společných skladeb

Podzimní sezóna gymnastek našeho klubu patřila soutěžím ve společných skladbách a soutěžím dvojic a trojic. Náš klub připravoval 4 dvojice ( naděje, seniorky a 2 družstva juniorek) a jednu společnou skladbu nadějí. Všechny skladby se účastnily mnoha závodů, většinou s velmi dobrým výsledkem. Vrcholem celého závodního období pak bylo M-ČR v jednotlivých kategoriích . Účast na něm si vybojovaly na říjnových oblastních přeborech v Přerově dvojice juniorek ( Petra Kmochová+Ema Švančarová), dvojice seniorek (Nikol Pavlovská a Stela Špundová) a společná skladba nadějí ve složení – Ema Šobáňová,Aneta Lůzarová,Kamila Kozáková,Tereza Mojžíšková a Bára Kaliská

Mistrovství ČR společných skladeb se konalo v sobotu 26. listopadu , tentokrát v dalekých Českých Budějovicích. Pro všechna naše děvčata to byla nejen první zkušenost v soutěžích společných skladeb, ale vůbec první zkušenost na takovéto vrcholové soutěži. Přesto si děvčata vedla velmi dobře a podala vyrovnaný výkon bez větších chyb. Na finále to sice nestačilo, ale i tak skončila děvčata na krásném 11.místě z celkového počtu 22 skladeb v kategorii nadějí.

O týden později v sobotu 2.12. ve Vyškově se konalo Mistrovství ČR v kategorii dvojic a trojic . Bylo to první M-ČR, které se v této kategorii konalo. Dvojice seniorek (Pavlovská, Špundová) jsou ostřílené a zkušené závodnice ve společných skladbách . Už od kategorií nadějí byly obě členkami společných skladeb a tak své letité zkušenosti zúročily i v nové kategorii dvojic a trojic. První předvedení své sestavy zajely téměř bezchybně a dostaly se jako páté mezi prvních 6 skladeb, které postoupily do finále. Bohužel ve finále už podruhé skladbu nedokázaly zajet tak čistě, projevila se únava a sestavu zajely s drobnými chybami. Obě děvčata si přála svůj výkon ještě zlepšit a posunout se o nějakou příčku výš, což se jim nepovedlo, ale 5. místo z celkového počtu 13-ti skladeb si obhájily.

Dvojice juniorek (Kmochová,Švančarová) do nynějška žádné zkušenosti se společnými skladbami neměly. Navíc patří v kategorii juniorek k těm nejmladším závodnicím. Proto už jejich účast na M-ČR byla velkým úspěchem. Obě děvčata si stejně jako seniorky moc přály účast ve finále mezi prvními 6-ti skladbami. V sestavě předvedly svůj standardní výkon , udělaly jen 2 střední chyby v provedení. To ale na účast ve finále nestačilo. Skončily těsně za hranicí finále na krásném 7.místě ze 13-ti zúčastněných skladeb.

Všem děvčatům patří velká gratulace za krásné výkony a vzornou reprezentaci klubu a jejich trenérkám Klárce Dybalové, Martině Nečasové a Haně Kyškové Nadkanské poděkování za obětavou a dobře odvedenou práci.

IMG_7089

IMG_0408SCAN_20171111_112841275listopad 1

Oblastní přebory Přerov

Další, v podstatě nejdůležitější závody, a to oblastní přebory, se konaly 27.9. v Přerově. Děvčata si byla vědoma toho, že na Mistrovství České republiky ve společných skladbách se postupuje pouze z prvního místa (výjimečně může postoupit i druhý, ale na to nikdo nechtěl spoléhat:). A proto do toho holky daly všechno!

Nejvíce se dařilo našim nejmladším se společnou sestavou s kužely a obručemi, kdy se v kategorii naděje mladší umístily na prvním místě. Což k velké radosti všech znamená, že 26.11 se společná skladba ve složení Anetka Lůzarová, Bára Kaliská, Ema Šobáňová, Kamilka Kozáková a Terezka Mojžíšková předvede na MČR v Českých Budějovicích. Další úspěšnou dvojicí, která se kvalifikovala na Mistrovství České republiky dvojic a trojic jsou naše seniorky Nikol Pavlovská a Stela Špundová. I tyto ostřílené závodnice měly z účasti na MČR velkou radost a už se těší 2.12. do Vyškova, kde se utkají v boji o mistrovský titul s nejlepšími seniorskými dvojicemi ze všech oblastí.

Dvojice nadějí starších ve složení Lucka Kozová a Táňka Krištofová se umístily na druhé příčce a jsou tedy ještě stále v napětí, zda na MČR taktéž postoupí. Ve stejné situaci je i dvojice juniorek ve složení Ema Švančarová a Petra Kmochová, které se se svou skladbou s míči umístily taktéž na druhém místě. Hned za nimi se pak na třetí příčce umístily juniorky Kája Štefková a Hanka Havlasová se svou sestavou s obručemi.

Moc děkujeme trenérkám, které holčičky na oblastní přebory připravily a mnohdy to opravdu neměly jednoduché. Ale nevzdaly to a výsledky se dostavily 🙂 Neměli bychom samozřejmě opomenout ani velkou podporu fan clubu, který našim gymnastkám zajišťuje nejen 100% servis, ale i atmosféru na závodech (což pak odnáší chrapotem a rychlejším šedivěním vlasů).

Creative Cups Přerov

Hned následující den se 28. 9. konaly závody, které opět pořádal TJ Spartak Přerov. Děvčata se na závod dostavila plná nadšení z úspěchů předchozího dne. Nicméně únava a vypětí se projevilo, a to zejména u nadějí mladších, které se ve složení Anetka Lůzarová, Bára Kaliská, Ema Šobáňová, Kamilka Kozáková a Terezka Mojžíšková se svým výkonem s kužely a obručemi umístily ve společných skladbách až na 11. místě.

Úspěšnější byly naděje starší Lucka Kozová a Táňka Krištofová, které se jakožto ostřílené závodnice i po předchozím náročném dni umístily se svou sestavou se stuhami na 5. místě.

Stejně tak juniorky, po náročném předchozím závodě skončily se sestavou s míčem ve složení Ema Švančarová a Petra Kmochová na 5. místě a se sestavou s obručemi ve složení Kája Štefková a Hanka Havlasová na místě 8.

Na stupních vítězů ale zazářily seniorky Nikol Pavlovská a Stela Špundová se svou sestavou s obručemi, kterou si vybojovaly bronzovou medaili.

IMG_20171027_190858 IMG_20171027_200511
O Pohár královny Elišky

V neděli 22.10. se v Hradci Králové konal závod dvojic a trojic s názvem „ O Pohár královny Elišky“. K závodu jsme za náš klub přihlásili celkem 4 dvojice. Naděje starší (Lucka Kozová + Táňa Krištofová), juniorky I. (Hanka Havlasová + Karolína Štefková), juniorky II. (Ema Švančarová + Petra Kmochová) a seniorky (Nikol Pavlovská a Stela Špundová). Děvčatům se dařilo a  přivezly z tohoto závodu hned 3 medaile.

Lucka Kozová a Táňa Krištofová podaly velmi hezký a vyrovnaný výkon a obsadily v kategorii nadějích starších druhé místo. Z dvojic juniorek si lépe vedla dvojice Ema Švančarová + Petra Kmochová, které obsadily krásné 2. místo. Sestavu rovněž zajely čistě, objevily se jen malé chybky. Hanka Havlasová a Karolína Štefková bohužel nezvládly psychický tlak prvního závodu a v první sestavě jim náčiní vyletělo mimo prostor. Druhé předvedení už bylo téměř bez chyby, ale ani vysoká známka za druhou sestavu nestačila na víc než 5. místo. Ostřílená dvojice seniorek Stela Špundová a Nikol Pavlovská pak obsadila ve své kategorii 1. Místo!!!

Všem děvčatům gratulujeme!!!

IMG_0271

Závody ve Veselí

Rok se s rokem sešel a začala podzimní sezóna společných skladeb. První závod, kterého se účastnila i naše děvčata, proběhl ve Veselí nad Moravou. Do závodu jsme přihlásily tři sestavy, a to jednu společnou skladbu a dvě dvojice. Ve společné skladbě s obručemi a kužely se ve složení Aneta Lůzarová, Tereza Mojžíšková, Ema Šobáňová, Bára Kaliská a Kamila Kozáková, holčičky umístily na       6. místě. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jejich první závod, tak bylo spíše cílem si závod vyzkoušet a ani trenérky ani děvčata příliš nepomýšlely na medaile. Holky sestavu dopilují a mají v plánu se jen zlepšovat.

Jako další závodila dvojice ostřílených závodnic Lucka Kozová a Táňa Krištofová, které se i přes drobnou nepozornost s kolenním návlekem nakonec umístily na 3. místě.  Vzhledem k tomu, že si jako náčiní vybraly stuhy, tak je to v konkurenci jiných náčiní krásný výsledek.

Poslední závodní dvojice nastoupila ve složení Ema Švančarová a Petra Kmochová. Děvčata, stejně jako skupinka s obručemi a kužely, závodí ve společných skladbách poprvé. I přesto, že se tedy taky spíše rozkoukávaly, tak se se svou romantickou sestavou s míčem umístily na krásném 5. místě

Všem holčičkám gratulujeme a těšíme se na další závody.

FB_IMG_1508951508453

Letní olympiáda dětí a mládeže 2017

Ve dnech 24. – 28.6. se v Brně konaly hry VIII. Letní olympiády dětí a mládeže. Po 8-mi letech byla moderní gymnastika opět jako olympijský sport součástí těchto her. Každý kraj měl možnost postavit družstvo 4 nejlepších závodnic , vždy 2 z kategorie naděje mladší a 2 z kategorie naděje starší. Nominační závod pro LODM byl oblastní přebor, na kterém se třem závodnicím z našeho klubu podařilo nominovat na tuto soutěž. Jsou to Táňa Krištofová a Lucka Kozová za naděje starší a Anetka Lůzarová za naděje mladší. Čtvrtou závodnicí, která se nominovala na tuto soutěž byla Maruška Nedopilková z Bruntálu.

Všechna 4 děvčata odjela do Brna v sobotu ráno s trenérkou Hanou Kyškovou Nadkanskou . Večer se pak konalo na Brněnském výstavišti slavnostní otevření LODM, kterého se všichni zúčastnili. Pro holky , stejně jako pro trenérku to byl nezapomenutelný zážitek. Ceremoniálu se zúčastnila celá řada českých olympioniků a Anetka Lůzarová, jako nejmladší účastník za náš kraj šla v průvodu s olympijským ohněm.

Samotný závod moderních gymnastek proběhl v neděli 25.7. Dopoledne startovaly naděje mladší – jely 3 sestavy a odpoledne pak naděje starší – jely 4 sestavy. Každá sestava se počítala zvlášť a závodnice, které se umístily do 14 místa, přinesly pro kraj body do celkového hodnocení. Holky si vedly dobře a téměř každou sestavou přinesly body pro kraj do celkového součtu. Táňka Krištofová v nadějích straších skončila v míči 9., ve stuze 10. , v kuželích 11. a v obruči 13. Lucka Kozová, která je o rok mladší získala ve stejné kategorii 14.místo ve stuze , 15.místo v obruči a míči a 18.místo v kuželích. Anetka Lůzarová pak v nadějích mladších získala 2x 10.místo za sestavu s obručí a švihadlem a 12.místo za sestavu beznáčiní.

Součástí pobytu v Brně byl i bohatý doprovodný program. Děvčata navštívila Aquapark v Kohoutovicích, brněnskou ZOO a přehradu. Po přehradě si udělala výlet parníkem na hrad Veveří, s prohlídkou hradu. Jedno odpoledne pak stihla ještě fandit na finále sportovních gymnastek, ve kterém náš kraj získal 2 medaile – bronzovou a stříbrnou.

Program byl zábavný a náročný a holky by zůstaly i déle, kdybychom nemuseli všichni ve čtvrtek domů :-)….

Moderní gymnastky z několika zemí bojovaly o Pohár Ostravy

V sobotu 6. května se do ostravské haly Sareza sjely moderní gymnastky ze 20-ti klubů české republiky, Polska a Ukrajiny, aby bojovaly o pohár města Ostravy. 21. ročník tohoto pohárového závodu pořádal již tradičně oddíl Moderní gymnastiky SSK Vítkovice s podporou Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových a města Ostravy.

Zhruba sto gymnastek předvedlo ve všech kategoriích od nadějí nejmladších, přes kadetky až po dorostenky a seniorky sestavy bez náčiní i s náčiním. Nejlepší výkony bylo možno shlédnout v kategorii juniorek ,seniorek a dorostenek. V těchto kategoriích soutěží závodnice, které své kluby reprezentují nejen na národních, ale především na mezinárodních soutěžích.

Pro náš klub SSK Vítkovice patřil 21. ročník Ostravského Poháru k těm nejúspěšnějším. Naše děvčata získala celkem 6 medailí – 2 stříbrné a 4 bronzové. Stříbrnou medaili si odvážely seniorka Andrea Kozová a dorostenka Nikol Pavlovská. Bronzovou medaili pak získala Ema Šobáňová v kategorii nadějí mladších, Táňa Krištofová v kategorii kadetek mladších , Ema Švančarová v kategorii kadetek starších ročník 2004 a Viktorie Straková v kategorii kadetek starších ročník 2003.

Dařilo se ale i dalším domácím závodnicím SSK Vítkovice… V kategorii naděje nejmladší (ročník 20010) se na 5. místě umístila Melanie Dluhoš, na 8. Nela Polášková a na 10. Stefanie Fabiánová. V kategorii naděje mladší (ročník 2009) se na 7. místě umístila Ema Blažeková, na 9. Sára Brenkusová , 11. Sofie Klöslová a na 13. místě společně skončily Beátka Krejčíčková a Ivanka Žabenská.. V nadějích mladších( ročník 2008) skončila Bára Kaliská na 5. místě a Anna Mojáková na 8.místě. V nadějích mladších ( ročník 2007) se umístila Aneta Lůzarová 5., Tereza Mojžíšková 6. a Kamila Kozáková 8. V kadetkách mladších se na 8. místě umístila Lucie Kozová. Kadetky starší reprezentovala ještě Karolína Štefková (4. místo) a v dorostenkách Stela Špundová (7. místo)

Rovněž z organizačního hlediska proběhl závod jako vždy na vysoké společenské úrovni. Velký dík patří celému organizačnímu týmu, všem rodičům klubu, kteří se na přípravách aktivně podíleli, rozhodčím, všem trenérkám, které děti našeho klubu připravují a ředitelce závodu Petře Kozové.

Oblastní přebory v moderní gymnastice

V pondělí 1.5.2017 byl náš klub moderní gymnastiky SSK Vítkovice organizátorem oblastních přeborů v kategorii nadějí nejmladších A, B, C , nadějí mladších a starších, kadetek mladších a starších a dorostenek. Celkem se závodu zúčastnilo 55 závodnic ze 6 –ti klubů celého moravskoslezského kraje.Kromě kategorie kadetek mladších, měl náš klub obsazení ve všech kategoriích

V kategorii nadějí nejmladších B – ročníky 2009 , se závodilo v sestavě beznáčiní. Závodila tato naše děvčata: Sára Brenkusová – 3.místo,Beáta Krejčíčková – 4.místo , Ivana Žabenská- 5.místo

V kategorii nadějí nejmladších A – ročníky 2010 a 2011 , se rovněž závodilo v sestavě beznáčiní. Za náš klub závodila Melanie Dluhoš – 4.místo, Stefanie Fabiánová – 5.místo a Nela Polášková – 6.místo

V kategorii nadějí mladších soutěžila děvčata ve třech sestavách – beznáčiní, švihadlem a obručí. Nejlepší výkony z našich děvčat podaly Anetka Lůzarová- celkově 2. Místo a Terezka Mojžíšková – celkově 3.místo . V jednotlivých sestavách přidala ještě Anetka 3.místo za sestavu beznáčiní a dvě 2.místa za sestavu s obručí a švihadlem. Terezka pak bronzovou medaili za sestavu s obručí. Svým výkonem si obě děvčata zajistila postup na M-ČR , které se konalo 26.5. v Jihlavě. Ve stejné kategorii závodily ještě 4 naše závodnice, které jsou o rok mladší : Bára Kaliská – 6.místo, Ema Šobáňová – 7.místo, Anna Mojáková – 8.místo a Kamila Kozáková – 9.místo.

V kategorii nadějí starších závodily 2 naše závodnice – Lucie Kozová a Táňa Krištofová . Děvčata závodila ve čtyřech sestavách – obruč, míč, kužele a stuha. Táňa celkově obsadila 1. místo a Lucka celkově 2. místo. V jednotlivých sestavách pak měla Táňa 4x zlato a Lucka 4x stříbro. Obě závodnice postoupily na M-ČR do Jihlavy.

V kategorii kadetek starších závodily 3 naše závodnice – Karolína Štefková, Viktorka Straková a Ema Švančarová. Pro zranění se bohužel nemohly účastnit Hanka Havlasová a Petra Kmochová. Závodilo se v sestavách s kužely, stuhou a libovolným náčiním. Celkově skončila Ema Švančarová na 3.místě, Viktorka Straková na 5.místě a Karolína Štefková na 4.místě. V jednotlivých náčiních pak Ema ještě získala a bronzovou medaili za sestavu se stuhou a kužely, Kája bronz za sestavu s míčem a Vika stříbro za sestavu se stuhou. Všechna 3 děvčata postoupila na M-ČR , které se konalo 14.5. v Třebíči.

V dorostenkách pak závodily Stela Špundová – celkově 4. místo a Nikol Pavlovská – celkově 1. místo. V jednotlivých sestavách získala Nikol Pavlovská pak zlato za míč , bronz za sestavu s obručí a stříbro za sestavu s kužely. Obě závodnice postoupily na M-ČR do Karlových Varů.

Letní olympiáda dětí a mládeže

Pro kategorie nadějí mladších a nadějí starších byl oblastní přebor navíc postupovou soutěží pro konání her letní olympiády dětí a mládeže, která bude probíhat ve dnech 24.- 29.6.2017 v Brně.

Z celkového počtu 4 závodnic ( 2 naděje mladší a 2 naděje starší) postoupily 3 závodnice našeho klubu : Anetka Lůzarová, Táňa Krištofová a Lucka Kozová. Moc Gratulujeme !!!

Úspěšný  víkend v Bratislavě a Veselí n. Moravou

V sobotu 1.dubna se 6 závodnic našeho klubu rozjelo na soutěže  v moderní gymnastice.V Bratislavě se konalo  Mistrovství České a Slovenské republiky v Mistrovské třídě na které se nominovala seniorská závodnice Andrea Kozová a ve Veselí na Moravě se konal přátelský pohárový  závod, kterého se účastnily Ema Šobáňová a Bára Kaliská v kategorii nadějí mladších, Lucie Kozová a Táňa Krištofová v kategorii kadetek starších a Nikol Pavlovská , která závodila v kategorii dorostenek.

Naprosto perfektní výkon předvedla na Mistrovství české a slovenské republiky v Mistrovské třídě seniorek  v Bratislavě závodnice našeho klubu  Andrea Kozová. V sobotu  závodilo celkem 18 českých a 9 slovenských závodnic  v předepsaném  čtyřboji – obruč , míč, kužele a stuha. V neděli pak proběhlo finále v jednotlivých náčiních, do kterého se mohlo nominovat vždy 6 nejlepších českých a 4 slovenské závodnice v každém náčiní.

Od začátku roku 2017 se závodí podle změněných  pravidel nového   OH  cyklu, které přinesly v sestavách velké změny.  Přestože čas na přípravu byl velmi omezený, stejně jako počet přípravných závodů,  dovedla se Andrejka zkoncentrovat a podat maximální výkon.  Obsadila celkově   5.místo se stejným počtem bodů jako závodnice na 4.místě (při stejném počtu bodů pak rozhoduje  nejvyšší známka za provedení a tu měla závodnice na 4.místě). Andrejka si svým kvalitním výkonem vybojovala   účast ve 2 finále  s míčem a  se stuhou .  Nedělní finále  začalo pro Andrejku  sestavou s míčem,  kterou v sobotu zajela nejlépe ze všech svých  sestav a měla za ní nejvyšší známku. Bohužel neunesla psychický tlak a sestava se jí úplně nevydařila. Hned v začátku sestavy udělala 2 větší chyby a přestože to nevzdala a zbytek sestavy už zajela bez chyby, skončila na 6. místě. Sestavou se stuhou zacvičila  velmi čistě , potvrdila svůj sobotní výkon a skončila na 5.místě.

Velmi úspěšné byly  pro náš klub i závody  ve Veselí n. Moravou. Nejlépe si vedla z našich závodnic Nikol Pavlovská v kategorii dorostenek, která závodila se sestavou s obručí a kužely a obsadila  celkově  1.místo . Medailové umístění získala i Táňa Krištofová v kategorii kadetek mladších, kde osadila v sestavách s míčem a obručí celkově 2. místo. Ve stejné kategorii závodila i o rok mladší Lucie Kozová. Sestavu s míčem zajela Lucka  výborně a obsadila v ní  2.místo, ale nedařilo se jí v sestavě s obručí . Přesto v konkurenci 20-ti závodnic obsadila celkově krásné 9. Místo. V kategorii nadějí mladších závodily za náš klub se sestavami s obručí a bez náčiní Ema Šobáňová a Bára Kaliská. Obě  patří v této kategorii k těm mladším ročníkům. V konkurenci 24-závodnic přesto dokázaly  vybojovat celkově 6. Místo – Ema Šobáňová a 13.místo Bára Kaliská. Ema byla navíc v sestavě s obručí na 3.místě.

                                                                           

Moc všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!!!

20170401_18474520170401_183800

IMG_2414

IMG_20170401_153828IMG_20170325_145159

 

 

Závody ve Varšavě a Žďáru nad Sázavou

V sobotu 25. března  se závodnice našeho klubu účastnily závodů PM CUP ve Varšavě  a Žďárské sněženky ve Žďáru nad Sázavou . Závodů ve Varšavě se účastnila  Ema Švančarová, Táňa Krištofová a Andrea Kozová. Závodilo  celkem 150 závodnic  z 9 států – Polsko,Bělorusko, Ukrajina, Litva, Lotyšsko,Německo, Rusko, Česká republika a Slovensko. Závodilo se   v 9-ti věkových kategoriích   vždy ve dvou sestavách s náčiním. Ema a Táňa jely  za naděje starší a Andrejka za seniorky . Na všech  závodnicích byla znát nervozita ze začátku sezony a nových sestav,  upravených podle změněných  pravidel nového OH cyklu . Pro Táňu a Emu to byl navíc první start v jarní sezoně. Všem 3 děvčatům se vždy 1 sestava vydařila – Emě obruč, Táni míč a Andrejce stuha. V druhé sestavě nadělaly spousty chyb a ty je stály lepší umístění. Ema s Táňou skončily na 14. a 16. místě, Andrejka na 10. místě.

Ve stejný den jako PM CUP, probíhal i závod ve Ždáru. Toho se účastnily  Ema Šobáňová, Anna Mojáková, Kamila Kozáková , Aneta Lůzarová a Terezka Mojžíšková. Všechny závodí v kategorii nadějí mladších. Pro všechny holky to byl první start v jarní sezoně s novými sestavami a většinou i novým náčiním. I tahle skupinka závodnic našeho klubu byla velmi nervózní a nadělaly spoustu chyb, především v sestavách s náčiním. V ročníku 2007 si nejlépe  z děvčat vedla Terezka Mojžíšková, která skončila na  11. místě. Ve stejném ročníku závodila i Anetka Lůzarová a Kamilka Kozáková , které skončily na 15. a 17. místě. V ročníku 2008 skončila Ema Šobáňová na 13. místě a Anička Mojáková na 16. místě . V každé kategorii závodilo 20 závodnic.

Všem děvčatům přejeme hodně sil a chuti do dalšího tréninku a hodně štěstí a úspěchu v dalších závodech, kterých mají před sebou spoustu.

image (1) image (2) image

 

 

Pribinův pohár 2017

V neděli 12.3. zahájily závodnice našeho klubu ve složení Andrea Kozová, Nikol Pavlovská a Petra Kmochová jarní závodní sezonu na mezinárodním závodě v Nitře.

Po zimním přípravném období , které bylo velmi náročné na přípravu, vzhledem k velkým změnám v pravidlech v novém OH cyklu, byl Pribinův pohár jedním z prvních závodů , konaných podle nových pravidel. Nervozita z nových sestav byla vidět na všech zúčastněných závodnicích. Většina sestav byla zacvičena s chybami a bez výrazu.

Z našich závodnic si nejlépe vedla Nikol Pavlovská, která závodí v kategorii dorostenek. V prvním kole předvedla sestavu s kužely, která se jí úplně nepovedla a udělala několik vážných chyb. Druhou sestavu jela s míčem. V této sestavě si už je Nikol jistější a tak se jí povedla zacvičit mnohem lépe, téměř bez chyb. Díky vysoké známce za tuto sestavu si Nikol vybojovala krásnou bronzovou medaili.

V kategorii kadetek starších letos poprvé startovala Petra Kmochová, která patřila k nejmladším v této kategorii. I ona, stejně jako Nikol , zajela první sestavu hůře a druhou lépe. Předvedla sestavy s obručí a kužely. V sestavě s obručí Petře bohužel obruč vypadla mimo plochu, ale zareagovala rychle a zbytek sestavy už byl téměř bez chyby. V sestavě s kužely měla 2 malé pády, ale i tak jí rozhodčí ohodnotily vysokou známkou a skončila v konkurenci 13-ti závodnic na krásném 5.místě.

Pro seniorskou závodnici Andreu Kozovou byl Pribinův pohár jedním z mála přípravných závodů před Mistrovstvím republiky seniorek, které se koná už za 3 týdny v Bratislavě. Andrea musela během zimní přípravy zvládnout 4 nové, velmi náročné ,seniorské sestavy. V Nitře předvedla sestavu s obručí a s míčem. Sestava s obručí se jí vůbec nevydařila. Hned první náročná“ házečka“ skončila pádem a obruč se kutálela na druhou stranu plochy. Pak následovalo ještě několik chyb a i když se Andrejka snažila dokončit sestavu co nejlépe mohla, výsledná známka byla velmi nízká. Sestavu s míčem už zacvičila lépe , ale ani tak už výsledek moc ovlivnit nešel a skončila na 12.místě.

Všem děvčatům gratulujeme a přejeme pevné zdraví , spoustu sil a co nejlepší výsledky v dalších soutěžích.

received_1363624176992862 received_1363625420326071 received_1363625466992733 received_1363625506992729 received_1363625520326061 received_1363625526992727

O Pohár Královny Elišky

V neděli, 20.11.2016, se děvčata našeho klubu moderní gymnastiky SSK Vítkovice účastnila posledního závodu podzimní sezony ve společných skladbách dvojic a trojic v Hradci Králové, pod názvem „O Pohár Královny Elišky“. Trojice nadějí starších se sestavou s kužely ve složení, Táňa Krištofová, Lucie Kozová a Petra Kmochová, vybojovala ve své kategorii krásné 2. místo. Seniorská dvojice, Nikol Pavlovská a Stela Špundová,  se sestavou s obručemi , pak vybojovala zlatou medaili a domů si odvezla Pohár Královny Elišky.  Obě skladby jely 2 provedení sestav. Naděje mladší i seniorky zajely první provedení bez chyby. V druhém provedení pak byly chyby v obou skladbách. V seniorské skladbě udělala děvčata pouze 1 chybu a udržela si svou první pozici. Bohužel ve společné skladbě nadějí starších udělala děvčata hned několik závažných chyb a ty je pak odsunuly na druhou příčku. Děvčatům moc gratulujeme za celou úspěšnou sezónu, ve které nasbíraly:  skladba nadějí starších celkem 4 sady medailí: 2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz. Seniorky pak přivezly 2x zlato a 1x bronz. 

fb_img_1479895924872

fb_img_1479895920941

fb_img_1479895914918

fb_img_1479895931403fb_img_1479895928155

Bronzové medaile z Prahy

Po úspěšném medailovém víkendu v Přerově , následoval další úspěch , tentokrát v Praze. Trojice nadějí starších Petra Kmochová, Lucie Kozová a Táňa Krištofová se v sobotu 5.11. zúčastnily závodu společných skladeb „ Vinohradský pohár“ se svou skladbou s kužely. V konkurenci 9-ti skladeb z celé české republiky a Slovenska obsadily krásné 3.místo. Bohužel si děvčata nemohla svůj úspěch vychutnat na „ bedně“. Kvůli velkému počtu přihlášených skladeb se závod o 2 hodiny zpozdil . Holky by nestihly poslední vlak a tak se nemohly zúčastnit vyhlášení výsledků. Z Prahy odjížděly a nevěděly jak závod dopadl. O to větší radost měly, když přišly výsledky a zjistily, že si vybojovaly krásné 3. místo.

Medailový víkend v Přerově

V pátek 28. a sobotu 29.10. zahájily gymnastky našeho klubu v Přerově podzimní sezonu  soutěží dvojic a trojic . V pátek se konal Oblastní přebor a v sobotu pak  mezinárodní závod pod názvem „ Creative cups cup“. Na oblastních přeborech naše trojice v kategorii Nadějí Starších se sestavou s kužely, ve složení Táňa Krištofová, Petra Kmochová a Lucka Kozová  vybojovala zlatou medaili , stejně jako dvojice seniorek Nikol Pavlovská a Stela Špundová v sestavě s obručemi.  Oblastního přeboru se účastnilo málo společných skladeb, proto získat medaili nebyl pro děvčata  velký  problém.

Velký boj pak začal v sobotu, kdy děvčata pokračovala soutěžením v  mezinárodním  závodu pod názvem „ Creative cups cup“, kterého  se celkem  účastnilo 54 společných skladem  a 34 dvojic a trojic  z 21 klubů z  celé ČR a Slovenska. V soutěži dvojic a trojic se závodilo  v 5-ti  věkových kategoriích.  I přesto, že trojice děvčat Nadějí  starších (Krištofová, Kozová, Kmochová)  v sestavě s kužely  udělala   2 chyby s pádem náčiní, získala děvčata cenné zlatoSeniorky (Pavlovská a Špundová) podaly velmi dobrý a vyrovnaný výkon pouze s drobnými chybami a obsadily ve své kategorii stříbrnou příčku.

  Za podané kvalitní výkony  i cenné kovy, zaslouží velkou pochvalu obě skladby . Především je však potřeba vyzdvihnout výkon   trojice děvčat nadějí starších, za to ,  jak slušně zvládly ve velmi krátké době techniku tak obtížného náčiní, jakým jsou kužele.

Moc všem děvčatům gratulujeme!!!

14699726_1224420740913207_1249868974_n 14825660_1224423350912946_2024122541_n 14874956_1226257427396205_182896852_n

 


14875244_1224420750913206_2011585037_n

14877197_1226257360729545_1787540570_n 14877208_1226257377396210_319576387_n

14874969_1226257460729535_1215603573_n14877238_1224423324246282_2028495614_n 14877928_1226257467396201_494406170_n

14885763_1226257440729537_2066432345_n 14885874_1226257420729539_554474746_n

14886116_1226257357396212_10834993_n 14914517_1224420717579876_463541837_n

 

 

14914541_1224420857579862_1824353079_n-1

14875064_1224420840913197_1120449539_n

 

Mistrovství České republiky v kategorii seniorek v Mistrovské třídě

V sobotu 24.9. se závodnice našeho klubu, Andrea Kozová, účastnila M-ČR v kategorii seniorek v Mistrovské třídě, které se konalo v Brně.  Jedná se o nejvyšší soutěž v rámci ČR , ze které jsou závodnice nominovány na MS a ME. Závodilo se v předepsaném čtyřboji sestav – obruč, míč, kužele a stuha.  O tom, jak velmi těžké je dostat se v moderní gymnastice až do této soutěže svědčí fakt, že v celé ČR máme pouze 16 seniorek  a  v naší oblasti jsou pouze 2. Andrejka, přestože byla jednou z nejmladších závodnic, podala velmi pěkný a vyrovnaný výkon. Sestavy  zajela velmi čistě, bez hrubé chyby a celkově skončila na 12. místě.

Protože se mistrovství konalo už v září, bylo přípravné období na tuto soutěž po prázdninovém odpočinku velmi krátké. Andrejka trénovala celý srpen a začátkem září ji už čekaly první  mezinárodní závody v Polském Krakowě, kde závodila ve dvou sestavách –  s kužely a stuhou. Sestavu s kužely zajela velmi čistě a  bez chyby. Bohužel sestava se stuhou se jí už nevydařila a byla se dvěma pády. Celkově obsadila Andrejka v tomto závodě  6. místo.

Druhým přípravným závodem byl závod v Hradci Králové – Hradecká stuha, kde se jel celý čtyřboj sestav. Ani tady se Andrejce stuha úplně nevydařila a stejně jako v Krakowě obsadila celkově 6.místo.

Andrejce tímto moc děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a přejeme spoustu dalších úspěchů v její gymnastické kariéře!!!

received_1200102910011657

img_3185110920161678

 

Mistrovství České republiky v kategorii kadetek, dorostenek a nadějí    

V letošním roce se na M-ČR v jednotlivých kategoriích probojovala z oblastních přeborů tato děvčata našeho klubu: Ema Švančarová,Táňa Krištofová a Petra Kmochová – kategorie kadetky mladší, Hanka Havlasová a Karolína Štefková – kadetky starší, Nikol Pavlovská a Stela Špundová – dorostenky a Lucie Kozová – naděje mladší.

M-ČR kadetek mladších se konalo 14.5. ve Žďáře n. Sázavou a celkově se jej účastnilo 52 závodnic. Závodily ročníky 2004 a 2005.Nejdříve jela všechna děvčata  sestavy s míčem a obručí. Do finále pak postupovalo prvních 16 závodnic se sestavou beznáčiní. Z našich závodnic se nejlépe dařilo Emě Švančarové, která se svým výkonem v sestavě s míčem a obručí probojovala do finále a celkově skončila na 13. místě. V  sestavách s míčem a beznáčiní obsadila 2  krásná 9.místa. Petra Kmochová byla po prvním náčiní – sestavě s obručí na 9.místě, bohužel chyby v sestavě s míčem , ve kterém skončila až na 31.místě , jí odsunuly na celkově 18.místo a do finále tak těsně nepostoupila. Táňka Krištofová, která je o rok mladší ( ročník 2005 ) skončila celkově na 32. místě. Ve svém ročníku 2005 byla 10.

M-ČR kadetek starších se konalo 15.5. ve Žďáře n. Sázavou a celkově se jej účastnilo 40 závodnic. Závodily ročníky 2001 – 2003. Obě naše děvčata Hanka i Karolína patřily mezi nejmladší závodnice, které se mistrovství účastnily. Nejprve se jely  2 sestavy – kužele a švihadlo a do finále se postupovalo se sestavou s libovolným náčiním. Hanka Havlasová nejprve jela sestavu se švihadlem, ve které zapracovaly napjaté nervy a sestava se nepodařila. Sestavu s kužely už zajela čistěji, přesto ale  s chybami. Svými výkony obsadila  celkově 22.místo a bohužel se do finále nedostala. Karolína Štefková podala v obou sestavách nadstandardně dobrý výsledek. Obě sestavy zajela velmi čistě, pouze s malými chybkami a osadila celkově 25.místo.

M-ČR dorostenek se konalo 20.5. v Hodoníně a účastnilo se jej 30 závodnic. Startovaly ročníky 2000  a starší . Obě naše závodnice Stela i Nikča závodily v této kategorii prvním rokem a byly tím pádem  dost značně handicapovány věkem. V prvním kole jela všechna děvčata sestavy s míčem a kužely, do finále postupovalo prvních 16 závodnic se sestavou s libovolným náčiním. U obou našich závodnic se projevily napjaté nervy a sestavy bohužel pokazily. Nikol Pavlovská jela nejprve kužele, ve kterých měla 2 pády. Sestavu s míčem už zajela velmi dobře a skončila v ní na 12.místě. Bohužel ani takto dobrý výsledek a vysoká známka   nestačily na postup do finále, které Nikolce uteklo o 1.místo a skončila tak celkově na 17. místě. U Stelky byly vidět napjaté nervy v obou sestavách, které zajela s pády náčiní a celkově skončila na 26.místě.

M-ČR nadějí mladších se konalo 28.5. v Brně a účastnilo se jej 50 závodnic. Pro naši Lucinku Kozovou to bylo první M-ČR. Přestože se na závod se moc těšila, začaly pracovat nervy a  zřejmě pod tíhou tak významné soutěže svou první sestavu se švihadlem úplně pokazila. Druhou sestavu s obručí už pak jela v klidu , čistě a bez chyby. Skončila celkově na 38. Místě.

Všem našim závodnicím blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchu v dalších sezónách!!!

DSC_0455 DSC_0460 DSCN7182 DSCN7186

Mezinárodní závody ve Slovinské Ljubljani a Polské Wroclawi

O víkendu 11. a 12. 6. se gymnastky našeho klubu Andrea Kozová, Nikol Pavlovská a Stela Špundová rozjely na mezinárodní závody. Andrea Kozová se účastnila závodů ve Wroclavi v kategorii seniorekA v celém čtyřboji – obruč, míč, kužele a stuha. Stela Špundová a Nikol Pavlovská závodily v Ljubljani v kategorii seniorek B se sestavami s míčem a kužely.

 Andrea Kozová podala výborný výkon v sestavách s míčem, stuhou a obručí. V sestavě s míčem dosáhla zatím nejvyšší známky ve své kariéře ( 14,05 bodů) a vybojovala 3.Místo.  Bohužel se jí vůbec nedařilo v poslední sestavě s kužely, která jí odsunula na celkově 6.místo.

Nikol Pavlovská a Stela Špundová  si rovněž přivezly medaile. Nikol obsadila celkově 1.místo a v jednotlivých sestavách skončila v kuželích na 1.místě  a míči na 2.místě. Stela celkově skončila na 3.  místě.V jednotlivých sestavách obsadila  2.místo v sestavě s kužely a 6. místo v sestavě s míčem, kde se jí bohužel úplně nedařilo.

DSCN6392

DSCN6380

DSCN6395

 

Vítkovické gymnastky získaly v kategorii seniorek Pohár města Ostravy!

Jednu zlatou a dvě bronzové medaile vybojovaly při sobotních závodech moderní gymnastiky v ostravské hale Sareza domácí závodnice MG SSK Vítkovice, a to v silné mezinárodní konkurenci! Zlatý pohár města Ostravy si odvážela seniorka Andrea Kozová, bronzová umístění získaly Lucie Kozová, naděje mladší (ročník 2006) a Ema Blažeková v kategorii naděje nejmladší (ročník 2009).

„Závody ovládly polské gymnastky, které přijely v silném zastoupení hned z několika klubů SGA Bialsko Biala, UKS Warsaw, SS Williczka, PTG Sokol Krakow, UKS 41 Lodz a UKS Katovice a umisťovaly se především v kategoriích nadějí a kadetek na předních místech. Dařilo se ale i ukrajinským závodnicím z SC Bagira Lviv, které si odvážely jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Z českých klubů vybojovaly jedno první a dvě druhá místa gymnastky SVČ Bruntál, zlato a stříbro gymnastky SK MG Veselí nad Moravou, stříbro a bronz gymnastky TJ Spartaku Přerov a jednu bronzovou medaili získal i klub SK Trasko Vyškov.

Třešničkou závodu byly kategorie  seniorek a dorostenek, nejúspěšnějších závodnic, jež své kluby reprezentují nejen na národních, ale zároveň  na mezinárodních soutěžích.  V seniorkách  zvítězila  domácí závodnice Andrea Kozová a vítězkou dorostenek se stala Johana Roubalová z SK MG Veselí nad Moravou. Je velkým úspěchem, že i v náročné seniorské kategorii, kde je již mnohem vyšší obtížnost všech prvků, má náš klub po delší  pauze  své želízko v ohni, a to seniorku Andreu Kozovou. Ta náš klub letos reprezentovala již na několika mezinárodních závodech, nejlépe si vedla v dubnu ve Varšavě, kde skončila na krásném 5. místě z 16 seniorek z několika zemí .

Dařilo se ale i dalším domácím závodnicí SSK Vítkovice… V kategorii naděje nejmladší (ročník 2008) se na 8. místě umístila Kamila Kozáková, na 9. Ema Šobáňová, na 10.  Bára Hatlapatková, na 11. Anna Mojáková a 18. byla Bára Kaliská. V kategorii naděje mladší (ročník 2007) se na 4. místě umístila Aneta Lůzarová a na 5. Tereza Mojžíšková. V kadetkách mladších se na 6. místě umístila Ema Švančarová, na 8. Petra Kmochová a na 12. Táňa Krištofová. Kadetky starší reprezentovala Hana Havlasová (4. místo), Karolína Štefková (5. místo) a Viktorie Straková (7. místo). V seniorkách B závodily také Stela Špundová (6. místo) a Nikol Pavlovská (7. místo)

_P011183_P011268_P011922_P013146_P013465_P013725_P013984_P014080_P016046_P016555_P017501
Oblastní přebory v moderní gymnastice

V neděli  1.5.2016 byl náš klub moderní gymnastiky SSK Vítkovice organizátorem oblastních přeborů v kategorii nadějí nejmladších A a B  , nadějí mladších, kadetek mladších a starších a dorostenek. Celkem se závodu zúčastnilo 50 závodnic ze 6 –ti klubů celého moravskoslezského kraje.

 V kategorii nadějí nejmladších B , kde závodila děvčata v sestavě beznáčiní si nejlépe vedla z našich závodnic  Ema Blažeková, která obsadila 3.místo.

 V kategorii nadějí nejmladších A , kde se závodilo v sestavách beznáčiní a s libovolným náčiním se nejlépe umístila naše Ema Šobáňová, která rovněž skončila 3. V této kategorii ještě závodily Anička Mojáková – 4.místo a Bára Kaliská – 6.místo.

  V kategorii nadějí mladších soutěžila děvčata ve třech sestavách – beznáčiní, švihadlem a obručí. Výborný výkon předvedla  Lucie Kozová, která celkově obsadila  1.místo a v jednotlivých  sestavách vybojovala ještě další zlato za obruč, stříbro za švihadlo a bronz za sestavu beznáčiní.  Svým výkonem si zajistila Lucka účast na M-ČR , které se bude konat 28.5. v Brně.Ve stejné kategorii závodily ještě 2 naše závodnice – Anetka Lůzarová a Terezka Mojžíšková, které jsou o rok mladší a vybojovaly krásné 6. a 7.místo.

V kategorii kadetek mladších závodily 3 naše závodnice  –Petra Kmochová, Táňa Krištofová a Ema Švančarová.  Petra Kmochová skončila celkově na 2.místě a získala další 2 stříbrné medaile za sestavu s obručí a míčem a bronzovou medaili za sestavu beznáčiní. Táňa Krištofová  skončila celkově čtvrtá a v jednotlivých sestavách získala stříbrnou medaili za beznáčiní    a bronz za obruč. Ema Švančarová skončila celkově na 5.místě. Všechna 3 děvčata si svými výkony zajistily účast na M-ČR, které se koná 14.5. ve Žďáru nad Sázavou.

V kategorii kadetek starších závodily 2 naše závodnice Hanka Havlasová a Karolína Štefková. Celkově skončila Hanka Havlasová  na 4.místě a bronzovou medaili získala za sestavu se švihadlem. Kája Štefková  byla celkově 5.   Obě děvčata postupují na M-ČR rovněž do Žďáru n.Sázavou.   

V dorostenkách pak závodily Stela Špundová – celkově   2. Místo a Nikol Pavlovská  – celkově 1. Místo. V jednotlivých sestavách získala Stela Špundová zlato za kužele a 2x stříbro za obruč a míč. Nikol Pavlovská pak zlato za míč a obruč a bronz za sestavu s kužely. Obě závodnice postupují na M-ČR do Veselí na Moravě.

DSC_0005 (640x424)  DSC_0064 (640x424)

DSC_0049 (424x640) DSC_0019 (640x424)

Přerovská stuha

V sobotu 23.4. se  14 závodnic našeho klubu účastnilo mezinárodního závodu v Přerově pod názvem  „Přerovská stuha“. Celkově závodilo 123 závodnic z 19 klubů z ČR,Slovenska, Polska a Německa. Z našich závodnic si nejlépe vedla Nikol Pavlovská / dorostenky/ ,  Hana Havlasová /kadetky starší/ a Petra Kmochová /kadetky mladší/, které získaly ve svých kategoriích medailová umístění . Nikol  Pavlovská obsadila celkově 1.místo , za sestavu s míčem získala rovněž zlato a v sestavě s kužely byla 3. V kategorii dorostenek rovněž závodila Stela Špundová, která zajela velmi dobře sestavu s míčem. Celkově skončila na 6.místě. Hanka Havlasová obsadila celkově 2.místo , za sestavu s kužely získala zlato a za švihadlo bronz. Ve stejné kategorii kadetek starších závodily Viktorie Straková(8.místo) a Karolína Štefková ( 9.místo), kterým se sestavy s kužely a švihadlem úplně nepovedly. Obzvláště Kája chybovala v sestavě s kužely, kde měla 2 pády.  Petra Kmochová skončila celkově šestá a bronzovou medaili získala za sestavu beznáčiní. Ve stejné kategorii závodily další 2 naše závodnice Táňa Krištofová a Ema Švančarová , které obsadily 11. A 12.místo. Obě předvedly velmi čistě sestavy beznáčiní, ale chybovaly v sestavách s míčem. V kategorii seniorek startovala Andrea Kozová, které se bohužel tentokrát vůbec nedařilo a obsadila celkově 6.místo.

 Krásný výsledek měla i v kategorii nadějí nejmladších Lucinka Kozová, která mezi 33-mi děvčaty obsadila pěkné 9.místo. V sestavě beznáčiní byla pátá, ale bohužel   pokazila sestavu s obručí, která jí posunula na 9. příčku.  V této nejvíce obsazené kategorii závodily ještě Lucinka Pechlátová a Terezka Mojžíšková, které   patří k ročníkově mladším závodnicím této kategorie což je pro ně letos určitým handdicapem .Sestavy zajely s drobnými chybami a obsadily celkově 26.(Pechlátová) a 25.místo(Mojžíšková ).Naše nejmladší závodnice Ema Blažeková (naděje nejmladší A) a Ema Šobáňová ( naděje nejmladší B), které teprve získávají  závodní zkušenosti  skončily na 8. a 10.místě.

20160423_125944

20160423_125851

 

 

 

 

 

 

 

20160423_130016

 

Waršawa

V sobotu 9.4. jsme se jako každoročně účastnili mezinárodního závodu ve Waršawě. Letos se konal 13. ročník tohoto závodu a závodnice našeho klubu se jej účastní od jeho založení.Letos se závodu účastnilo nadstandardně velké množství závodnic. Celkem jich bylo okolo 170  z 9 států ( Polsko, Česká republika, Belgie, Ukrajina, Slovensko, Litva, Rusko, Chorvatsko a Německo)a závodilo se v 9-ti kategoriích. Za náš klub se závodu účastnily 3 závodnice. Andrea Kozová, Nikol Pavlovská a Lucie Kozová. Nejlépe si vedla Andrea Kozová, která je prvním rokem v kategorii seniorek a zajela obě sestavy s obručí a kužely velmi čistě. Větší chybu udělala v sestavě s obručí, kdy neudržela velmi obtížnou rovnováhu. Přesto obdržela za svou sestavu 13,00 bodů J a vybojovala tak nádherné 5.místo mezi 16-ti seniorkami. Nikolka Pavlovská, která závodila s Andrejkou ve stejné  kategorii , jela na tento závod získat zkušenosti. U nás závodí v kategorii dorostenek a tak byla handicapovaná třemi chybějícími obtížnostmi, které ve své sestavě oproti kategorii seniorek nemá. Přes velký psychický tlak  a napnuté nervy podala pěkný výkon s drobnými chybami. Lucinka Kozová závodila v kategorii nadějí. Atmosféra velkého závodu způsobila, že se bála a výrazně  pokazila sestavu s obručí. Přestože pak podala velmi kvalitní výkon v sestavě se švihadlem, stačilo to jen na 19.místo z 25 závodnic. Zkušenosti z takovýchto velkých závodů jsou  však cenné a holky je určitě využijí ke svému prospěchu v dalších závodech.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích J

received_1196935767025848 received_1196935773692514

received_1196935807025844

received_1196935787025846

received_1196935817025843 received_1196935833692508 received_1196941170358641

 

Baby Tart Cup 2016

V neděli 10.4. se naše mladší závodnice zúčastnily závodu BABY TART CUP BRNO. Za náš oddíl se zúčastnily v kategorii naděje nejmladší r. 2008 závodnice Anička Mojáková, Bára Kaliská a Ema Šobáňová . V kategorii naděje mladší r. 2007 Terezka Mojžíšková.

I přesto, že přední místa už tradičně obsadily závodnice domácího klubu, tak naše děvčata se snažila a zajela poměrně pěkné sestavy. Pro Aničku Mojákovou to byl první závod mimo oddílové a se svým výkonem obsadila 17. místo (z 26. závodnic). Ema Šobáňová také tímto závodem zahájila svou letošní sezónu,sestavu zajela s menšími chybami po technické stránce, ale vynahradila to krásným výrazem a i přes drobná zaškobrtnutí (o nepřilepený koberec) nakonec obsadila 15. místo (z 26. závodnic). Bára Kaliská si oproti minulému závodu vylepšila bodové hodnocení a obsadila 21. místo (z 26. závodnic). Také Terezka Mojžíšková si vylepšila svou sestavu s obručí, bohužel švihadlo zajela s chybami, které ji posunuly na 12. místo (z 12. ti závodnic). Terezka se zlepšuje každým závodem. Sbírá zkušenosti, které využije k lepšímu výkonu v dalším závodě.

Největší adrenalin ale děvčata zažila po cestě domů, když je na „nutné“ zastávce u benzinové pumpy předběhl téměř celý zájezd japonských turistů…tam jsme všechny pociťovaly nervy a napětí největší :-).

20160410_132139

IMG_20160410_132849

 

Závody ve Žďáru nad Sázavou

Letos se naše gymnastky účastnily již 14. ročníku mezinárodního závodu v moderní gymnastice „Žďárská Sněženka“. Rekordní počet závodnic (přes 200, celkem 40 oddílů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Ukrajiny), byla pro pořadatele velká zátěž. Závod od devíti do devíti byl i pro tři skupiny rozhodčích náročný.

Za kategorii naděje mladší závodily Tereza Mojžíšková a Lucie Pechlátová. První nastoupila Terezka, která měla premiéru se sestavou s obručí. Sestavy se trochu bála, což bylo bohužel vidět i na ploše, ale zvládla ji bez větších chyb. V konkurnci 52 závodnic se nakonec umístila na slušném 20. místě. Věřím, že s dalšími závody získá jistotu a zbaví se strachu. Po dlouhém čekání přišla na řadu Lucka, kterou švihadlo moc neposlouchalo. Chyby v prvcích obtížnosti, pád v házení a další drobné chyby se pak odrazily na technice i provedení a to Lucku odsunulo až na 33. místo.

V odpoledním závodu nastoupila kategorie kadetky starší, taky v hojném počtu 33 závodnic. Hana Havlasová v této kategorii obsadila 13. místo. Obě sestavy zajela slušně jen s drobnými chybami. Spolu s Hankou závodily Karolína Štefková a Viktorie Straková. Kuželky od Káji si vyzkoušely zemskou přitažlivost a ani sestavou s míčem si moc nepolepšila. Výsledkem bylo 27. místo. Viktorce se obě sestavy povedly. Její nová sestava s kužely rozhodně zaujala. Nakonec z toho bylo 20. místo.

V poslední kategorii dorostenky náš klub reprezentovala Stela Špundová. Stelce se moc nedařilo a i přes svůj krásný výraz dopadla na 11. místě.

Holky pilně pracujte, ať se vám sestavy dostanou pořádně pod kůži a můžeme se těšit na lepší výsledky 🙂

IMG_2910

IMG_2907 (1)

IMG_0738

 

Veselská panenka

V sobotu 19.3.  jsme opět byli na závodech , tentokrát ve Veselí na Moravě. Celkem se závodu zúčastnilo 130 závodnic z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska. Z našeho klubu závodilo celkem 7 závodnic.

 

Bára Kaliská              naděje nejmladší roč.2008      22.místo z 33. závodnic

Ema Švančarová      kadetky mladší roč. 2004         3.místo z 30. závodnic

Táňa Krištofová        kadetky mladší   roč. 2005      6.místo z 30 závodnic

Hana Havlasová       kadetky starší  roč.  2003         9. místo z 25 závodnic

Karolína Štefková    kadetky starší  roč. 2003        24.místo z 25 závodnic

Nikol Pavlovská       dorostenky  roč. 2000             11.místo z 15 závodnic

Stela Špundová        dorostenky  roč. 2000             15.místo z 15 závodnic

 

Pro Báru Kaliskou , byl tento závod úplně první start na takovéto  velké soutěži. I přes počáteční  trému dokázala nakonec podat velmi pěkný výkon.  Po technické stránce jela velmi čistě, chyby měla především v provedení  , na kterém musí ještě pilně pracovat.

Nejlépe si z našich závodnic vedla Ema Švančarová, která obsadila celkově 3. Místo v sestavách beznáčiní a s obručí. Za sestavu beznáčiní měla dokonce druhou nejvyšší známku z celkového počtu 30 – ti závodnic.  . Ve stejné kategorii závodila také Táňa Krištofová, která si zaslouží  za její 6.místo velkou pochvalu . V této kategorii patří k mladším dětem –  závodí ročník 2004 a 2005 a ona je 2005, má nové sestavy i nové náčiní , a přesto už po druhé v této sezoně má umístění  v první desítce závodnic, což je u tak mladé závodnice chvályhodné.

Z ostatních závodnic zaslouží pochvalu Hanka Havlasová a Nikol Pavlovská, které rovněž patří ve svých kategoriích k nejmladším závodnicím a dokázaly zacvičit sestavy velmi čistě pouze s drobnými chybami. Hanka Havlasová byla dokonce mezi ročníkem 2003 na prvním místě a porazila celou řadu starších závodnic. Stelce Špundové a Káji  Štefkové se úplně  nedařilo.  Ale  zaslouží pochvalu za velkou snahu, pracovitost  a Stelka za moc hezký výraz v obou sestavách.  Chce to závodit, získávat zkušenosti a jistotu v sestavách   a zbavit se tak strachu.

image (3)

image (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

MT Krakow

V sobotu 12.3.2016 pokračovala naše závodní sezona startem Andrejky Kozové na mezinárodních závodech v polském Krakově. Andrejka obsadila celkově 7.místo. Byl to její vůbec první start v seniorské kategorii. Závodila se sestavou s míčem , kužely a stuhou, kterou má úplně novou. Z té měla asi největší obavy. Přesto, jak sama uvedla, byla s výkonem spokojená. Chyby byly ve všech sestavách, ale ani jednou se nezamotala  do stuhy a chytla v ní 2 ze 3 velmi obtížných risků. A z toho měla radost. Přejeme hodně úspěchu v dalších soutěžích!!!

 

Mickey Mouse Cup Třebíč

V sobotu 5.2.2016 jsme zahajovali naši gymnastickou sezonu. Byli jsme v Třebíči na závodech „ Mickey Mouse Cup“. Z našeho klubu závodila 3 děvčata:

Lucie Kozová      –  naděje mladší

Táňa Krištofová  – kadetky mladší

Ema Švančarová – kadetky mladší

Nejlépe si vedla Ema Švančarová, která osadila celkově 3.místo v sestavách beznáčiní a s obručí z celkového počtu 25 závodnic. Na 8. Místě se ve stejné kategorii umístilaTáňa Krištofová, která závodila v sestavě beznáčiní a s míčem. Míč měla na závodech vůbec poprvé a sestavu zacvičila velmi čistě. Lucka Kozová obsadila v kategorii nadějí mladších celkově 16.místo z 35. závodnic – závodila se sestavou beznáčiní a se švihadlem. Holky, moc gratulujeme !!!

20160305_174146

IMG-20160311-WA0000

 

 

 

 

 

IMG-20160311-WA0001

 

 

 

 

 

Vianočna Nitra

V sobotu 12.12. 2015 se 6 závodnic našeho klubu účastnilo mezinárodního  závodu Vianočna Nitra na Slovensku. Závodila tato děvčata Lucie Kozová , Táňa Krištofová ( obě naděje mladší), Aneta Lůzarová ( naděje nejmladší), Ema Švančarová (kadetky mladší), Nikol Pavlovská (kadetky starší) a Andrea Kozová ( juniorky). Nejlépe si z našich závodnic vedla Nikol Pavlovská, která závodila v sestavě s kužely a obručí  a obsadila celkově  1. místo. V kategorii juniorek vybojovala krásné 2. místo Andrea Kozová, která závodila v sestavě s kužely a míčem. Medailového umístění v sestavě s obručí dosáhla Lucinka Kozová, která se celkově ve své kategorii umístila na 5. místě. Celkově na 4. místě se ve stejné kategorii umístila Táňka Krištofová. Anetka Lůzarová obsadila ve své kategorii rovněž 4. místo a Ema Švančarová byla celkově 6. Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a moc gratulujeme!!!

HmM1mDYx3Mk83i7lAHatvijUN9pr0j66gVsjuzgivzJ_EVR4v0c2qHVIfxIBVAsevGCXKio[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pohár Liptova

V listopadu se účastnily naše závodnice Aneta Lůzarová, Lucie Pechlátová a Terezka Mojžíšková závodů v Liptovském Mikuláši na Slovensku. Celkem v kategorii závodilo 20 závodnic.  Z našich závodnic si v závodu nejlépe vedla Anetka, která skončila na krásném 7. místě. Terezka skončila 13. a Lucka hned za ní na 14. místě. Všem našim děvčátkům gratulujeme.

received_1088517001158651

 

 

 

 

 

 

 

 

MT Gent 2015

Ve dnech 30.10. – 1.11. 2015 se zúčastnila  juniorská  závodnice našeho klubu Andrea Kozová mezinárodního závodu v belgickém Gentu pod názvem „ Happy cup“. Jendá se o velký mezinárodní závod s licencí F.I.G., kterého se každoročně zúčasťnuje více než 120 závodnic z celého světa . Závodilo se ve čtyřech věkových kategoriích . V kategorii juniorek letos soutěžilo  celkem 42 závodnic ze 24 zemí světa. Andrea závodila ve čtyřech sestavách – švihadlo, obruč, míč a kužele. Závod je rozdělen do 2 dnů. První den se závodilo v sestavách s míčem a švihadlem. Tyto 2 sestavy se Andrejce povedly  zajet kromě drobné  chyby ve švihadle čistě a po prvním dnu byla na 18.místě. Druhá 2 náčiní – obruč a kužele  už , ale Ája  bohužel nezvládla  zajet  čistě a udělala několik hrubých chyb, které ji stály posun o 2 příčky tedy, celkem na 20.místo. Ale i přes tento nezdar  se Andrejka umístila v první polovině startovního pole a to je v tak kvalitní konkurenci  závodnic z tolika států celého světa  chválihodný výsledek.

311020151377

 

 

 

311020151379

 

 

 

 

 

 

 

Společná skladb a juniorek s kužely

Jako každoročně podzimní sezona v moderní gymnastice představuje především soutěže společných skladeb. Náš klub v letošním roce připravuje společnou skladbu juniorek v tomto složení: Petra Kmochová, Hanka Havlasová, Karolína Štefková, Andrea Kozová, Nikol Pavlovská a Stela Špundová. Přes všechna zranění, nemoci a překážky, se kterými se děvčata letos neustále potýkají, se nakonec společná skladba zúčastnila prvních dvou soutěží. V pátek 23.10. to byl oblastní přebor a v sobotu pak celostátní přátelský závod v Přerově Creative cups cup. Děvčata vždy předvedla v závodě 2 společné sklady. Z toho jedna byla lepší a druhá se značně nepovedla. Na oblastním přeboru obsadily 2. místo a na Creative cups cupu byly celkově 6. Příští týden se chystají na přátelský závod do Vyškova. Přejeme hodně úspěchů!!!!

 

241020151370

241020151371

 

 

 

 

 

 

 

MČR Juniorek 2015

V sobotu 26.9.2015 se konalo v Brně Mistrovství ČR v kategorii juniorek. Za náš klub se jej zúčastnila Andrea Kozová, která v konkurenci 28 závodnic vybojovala celkově krásné 8 místo a prosadila se mezi nejsilnějšími kluby v ČR. Závodilo se ve čtyřech sestavách – švihadlo, obruč, míč a kuželky. Andrejka všechny sestavy zajela velmi čistě, větší chybu udělala pouze v sestavě s kužely, kdy jí kužel v půlce sestavy při kroužení v prvku obtížnosti vyletěl z ruky. Dokázala, ale rychle zareagovat a zkoncentrovat se a zbytek sestavy zacvičila bez chyby. Nejlepší výkon předvedla v sestavě s míčem, ve které skončila na 6.místě.
Vzhledem k tomu, že kategorie juniorek je druhou nejvyšší soutěží v ČR a řídí se mezinárodními pravidly je náš klub hrdý, že máme zase závodnici, na takovéto vysoké úrovni. Andrejku do konce roku čeká ještě velký mezinárodní závod F.I.G., který se koná koncem října v Belgickém Gentu. Andrejko pracuj pilně jako doposud, držíme Ti palce !!! 

 

DSCN6136     DSCN6141

 

 

DSCN6147 

DSCN6152

 

 

 

DSCN6153 

 DSCN6168    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      HURÁ PRÁZDNINY:):)

Sezona 2015

Karlovy Vary 13.6.2015

Mezinárodní závod v Karlových Varech byl krásný nejen svým lázeňským městečkem,ale i zahraniční účasti závodnic. Naše výprava 6 závodnic si naposledy v sezoně zazávodila s velkou konkurenci, kde nasbíraly nejen naše trenérky, ale i holky další zkušenosti. Všechny kategorie měly kolem 20 závodnic a naše holky se umístily do první poloviny.

DSCN2698 DSCN2704

 

 

 

Maďarsko Pecs 24.5.2015

Na mezinárodní závod, kde bylo 18 státu, se jela utkat o medaili Andrea Kozová s 12 juniorkami. Na tomto závodě se umístila celkově na krásném 2.místě a pak 2x 2.místo za kuželky a míč a 2x 3.místo za obruč a švihadlo.

20150522_185539

 

 

20150523_203428

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MČR KADETKY MLADŠÍ

V Třebíči 16.5.2015 proběhlo MČR kde se účastnila Hanička Havlasová a Viktorka Straková. Bojovaly o medaile se 47 závodnicemi. Do finále postupovalo 16.závodnic a tam se holky bez problémů dostaly. Hanička se celkově umístila na 7.místě a 4.místo za míč. Viktorka na 13.místě a 4.místo za BN.

HOLKÁM A TRENÉRKÁM PATŘÍ VELKÁ GRATULACE !!! DĚKUJEME !!!

_P019086

 

DSC_0171

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostravský pohár 2015

V sobotu 9.5.2015 jsme pořádali 19.ročník Ostravského poháru, kde se účastnily všechny naše závodnice.                               Jako první startovaly naděje nejmladší ročníky 2007 a mladší.      V ročníku 2007 se umístila z 25 závodnic Anetka Luzarová na 4.místě,Terezka Mojžíšková-10.místě,Lucinka Bartoncová – 12.místě,Barunka Pechlátová -15.místě a Kamča Kozáková na 16.místě. Ročník 2008 Ema Šobaňová na 3.místě , Mojáková Anička -6.místě a Klárka Kaliská na 7.místě.V ročníku 2009-Blažeková Emča-1.místo a Jablonská Simonka-2.místo.

Naděje mladší ročníky 2005 z 25 závodnic- Ema Švančarová-6.místo,Taňa Krištofová-10.místo. Lucie Kozová r.2006- 5.místo.

Kadetky ml. z 24 závodnic v ročníku 2003-Hanička Havlasová 3.místo celkově a 3.místo za obruč. Viktorka Straková -7.místo,Štefková Kája-11.místo. Petra Kmochová r.2004-7.místě.

Kadetky st. z 20.závodnic -Nikolka Pavlovská-12.místo a Stelinka Špundová 17.místo.

Juniorky z 11.závodnic-Andrea Kozová-4.místo a 3.místo za kuželky.

_P011808-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postup na MČR-V sobotu 2.5.2015 v Havířově proběhly Oblastní přebory, kde se holky mohli nominovat na MČR. Né všem se to podařilo, ale pravda je ta, že na to mají ještě čas. Úspěch však měly ty od kterých jsme to nejvíce čekaly a to od HANIČKY HAVLASOVÉ,VIKTORKY STRAKOVÉ A TAŇKY KRIŠTOFOVÉ. Všechny tyto holky se na závodě umístily a proto se dostali na MČR. Určitě by se bez problému dostala i Nikolka Pavlovská, ale té tato sezona nevyšla, z důvodů nemoci.

 

Warsava 21.3.2015-kde byla Lucie a Andrea Kozová+Ema Švančarová.Na tomto mezinárodním závodu se účastnilo 120závodnic.V kategorii 2006 Lucinky bylo 12závodnic a Lucinka byla celkově 10 ,ale se švihadlem na 3.místě. Ema Š. se umístila z 20 závodnic na 14 místě a BN na 7.místě. Andrea Kozová juniorka se umístila na 6místě z 18závodnic a 3.místo se sestavou s míčem.

Varšava 2015, 6.místo.jpg Andrea

 

 

Juniorský závod v Insbrucku 28.3.2015- kde se účastnila Andrea Kozová se umístila na 5 místě z 15závodnic a opět na 3.místě se sestavou s míčem.

Žďárská sněženka 28.3.2015-na těchto závodech startovala poprvé Terezka Mojžíšková, naše nejmladší závodnice. Viktorka Straková a Hanička startovaly za kadetky  mladší.Z celkového počtu 26 závodnic se umístila Viktorka na 4.místě a Hanička na  1.místě a se sestavou s míčem také na 1.místě.Nikolka Pavlovská kadetka st.se umístila z 23 závodnic na 6.místě,ale za sestavu s kužely na 2.místě.

Jihlavský ježek 4.4.2015-svůj první závod jela Ema Šobaňová z 10 závodnic 6.místo.Táňa Krištofová z 21 závodnic na 15 místě,Petra Kmochová ze 17 závodnic na 6 místě,Ema Švančarová na 9 místě.

Spring cup- Anetka Luzarová naděje nejmladší z 16.závodnic na 4.místě a se švihadlem na 2.místě, Lucie Kozová z 13 závodnic na 4.místě a se švihadlem na 3.místě ,Taňa Krištofová z 13 závodnic na 6.místě.

Přerovská stuha 18.4.2015-Tohoto závodu se účastníme každý rok a to většinou se všemi závodnicemi. Lucie K. a Taňka K. startovaly za naděje mladší a z 29 závodnic se umístila Lucie na 19.místě a Taňka na 14.místě. Kadetek mladších r.2004-2003 bylo 24 závodnic,kde Hanka H. byla celkově na 5.místě ,s míčem a BN r.2003 na 2.místě.Viktorka S. na 11.místě,Petra K. na 13.místě a Kája Š. nám pozapomněla sestavičku, kdy se toto může stát i té nejlepší gymnastce. Kaja je moc šikovná a v dalších závodech vše dožene. Juniorka Andrejka K. zase běhala za míčem a proto z 8 závodnic se celkově v troj boji umístila na 5 místě, ale jela premiérové nové kuželky v novém dresu a byla na 1.místě.

Taňa K. 3.místo.jpgPřerov    Hanka H. 2.místo.jpgPřerov Andrejka 1.místo, Přerov

 

 

Výškov 25.4.2015

Kategorie kadetky mladší r. 2004 – 5. místo Petra Kmochová z  13. závodnic.

Kategorie kadetky mladší ročník 2003 – 1. místo Viktorie Straková(1.místo – míč, 2.místo – obruč, 3.místo- BN,postup do finále) .

Hana Havlasová – 4.místo( 2.místo – BN,3.místo – obruč)Kategorie kadetky starší ročník 2000 – Stela Špundová ( 1.místo –kuželky, 2.místo-švihadlo). Celkově 15 z 18 závodnic, ročník 2002-2000.

DSC_0238 - kopiespolečna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společné skladby 2014

 

Napsat komentář